Разова грошова допомога до 5 травня

Уряд встановив розміри виплат у 2019 році разової грошової допомоги до 5 травня

Управліннями праці та соціального захисту населення ведеться робота по формуванню списків для виплати допомоги, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 року №237 “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.

Для отримання виплати не потрібно звертатися до Управлінь праці та соціального захисту населення. Пенсійний фонд централізовано передає списки пенсіонерів, які мають право на зазначену виплату.

Списки пенсіонерів обробляються. По мірі обробки вони будуть передані в Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для формування відомостей для виплати.

Виплата допомоги пенсіонерам буде провадитися таким же чином, як і виплата пенсії (через банківські установи або через Укрпошту).

Списки пільговиків, які не є пенсіонерами, подаються до Управлінь праці та соціального захисту населення відповідними структурами, в яких пільговики знаходяться на обліку.

На вищезазначену допомогу мають право особи, які отримали відповідний статус до 5 травня 2019 року  включно.

Виплати будуть проводитися в таких розмірах:

– особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 850 гривень;

II групи – 3 400 гривень;

III групи – 2 950 гривень;

–  учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 295 гривень;

–  особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 850 гривень;

–  членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 840 гривень;

– учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 гривень.