Роз’яснення щодо змін у законодавстві по призначенню субсидій

Останні кілька років найбільш актуальним питанням в сфері соціального захисту є призначення субсидій. На що ж необхідно звернути увагу сьогодні?
У 2017 році внесені суттєві зміни до порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Насамперед, змінені періоди доходів громадян, які враховуються під час розрахунку житлових субсидій. Якщо раніше доходи враховувалися за попередній календарний рік, що передував місяцю звернення, то відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за два квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

Під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій – четвертий квартали попереднього року. А розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні місяці здійснюється на підставі доходів за перший – другий квартали поточного року.

Після закінчення строку отримання субсидії (30 квітня) управління праці та соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (з 1 травня) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

При цьому слід зазначити, що у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається. Податковим кодексом України визначено, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень. Отже заборгованість для припинення субсидії повинна складати більше ніж 340 грн.

Але якщо протягом двох місяців з дати повідомлення про непризначення субсидії на наступний строк громадянин підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія поновлюється.

Інформацію про порядок призначення субсидії в кожному окремому випадку завжди можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення.

Роз’яснення надала заступник начальника управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Галина Горбенко.