Впровадження монетизації субсидій

Кабінетом міністрів України 27 грудня 2018 року схвалено Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Змінюється алгоритм виплати субсидій, а правила призначення залишаються незмінними. 

З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. На їх персональний обліковий запис в Ощадбанку буде надходити субсидія від держави. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Наприклад, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 200 гривень. Сума всіх комунальних платежів складає 2 200 гривень. 1 200 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та проінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 1000 грн.

Сім’ї, які отримують субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період, відчують монетизацію лише з 1 травня 2019 року.

Повномасштабна монетизація запрацює з 1 жовтня 2019 року. Все, що було заощаджено одержувачем житлової субсидії за результатами опалювального сезону, буде отримано готівкою.

Більш детально можна ознайомитись на сайті Міністерства соціальної політики України.

монетизація, субсидії