Сьогодні відбувся Регіональний форум з метою вдосконалення надання адміністративних послуг, в тому числі послуг соціального характеру

Проект реалізований в рамках шведсько-українського проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні». Форум проводила Всеукраїнська громадська організація «Асоціація центрів надання адміністративних послуг» за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

У ньому брали участь представники органів місцевого самоврядування, центральних органів влади, експерти в цій галузі, в тому числі представники органів соціального захисту населення, директор Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Лариса Болгова, начальники управлінь праці та соціального захисту населення.
Обговорення велося по шести блоках питань: реєстрація майнових прав та земельні питання; реєстрація юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій; реєстрація місця проживання; реєстрація актів цивільного стану; послуги міграційної служби; соціальні питання.

Мета форуму – зібрати думки фахівців-практиків на місцях і сформувати пропозиції для внесення змін до національного законодавства з метою удосконалення надання  послуг.
Одним із нагальних питань для сфери соціального захисту є питання доступу до електронних реєстрів щодо отримання відомостей, необхідних для призначення соціальних виплат і допомог. Зазначено, що існуючи реєстри недосконалі, є суттєві проблеми по наповненню їх інформацією.

Також, була висунута пропозиція закріпити законодавчими актами дії по врегулюванню питання розділення адреси між власниками комунальних квартир та домогосподарств приватного сектору, оскільки верстви населення, які звертаються за послугами соціального захисту, не мають інформації та матеріальної можливості здійснення цих дій в судовому порядку.

Пропозиції, зібрані в регіонах, планують розглянути на засіданні профільного комітету Верховної Ради 5 грудня, щоб наступного року внести в законодавство необхідні зміни.

    

Академія Фольке Бернадотта, послуги, форум