Інформація щодо отримання медичної допомоги сімейного лікаря, терапевта або педіатра внутрішньо переміщеним особам

|
➡️ Якщо ви переїхали в інший населений пункт, радимо у будь-якому разі тримати зв’язок з вашим сімейним лікарем терапевтом або педіатром, якщо це можливо.
Навіть дистанційно лікар може допомогти у вирішенні багатьох питань, пов’язаних із здоров’ям:
🔸проконсультувати;
🔸видати електронний рецепт на “Доступні ліки” чи інсулін;
🔸створити електронне направлення.
➡️ Якщо зв’язку з вашим лікарем немає, то знайдіть іншого лікаря – укладати нову декларацію не потрібно.
В такому разі потрібно звернутись до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу. Підказати номер телефону та адресу найближчого закладу первинної медичної допомоги зможе контакт-центр Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Телефонуйте за номером 1677 у робочі дні з 9.00 до 18.00.
➡️ Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги мають вести облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою. У формі зазначаються прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дата народження, ліки, які приймає пацієнт із зазначенням дозування, а також дані про сімейного лікаря, з яким укладена декларація.
➡️ Нагадаємо, що у лікаря, який надає первинну медичну допомогу можна отримати такі послуги:
🔸динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя;
🔸базові тести та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);
🔸направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
🔸паліативну допомогу;
🔸рецепти на “Доступні ліки”, а також інсулін, якщо це повторний рецепт;
🔸щеплення відповідно до календаря вакцинації.
➡️ Також нагадуємо, що під час воєнних дій важливо зробити щеплення проти правця. Адже захворювання може розвинутися через травмування шкіри та поранення, ризик яких є високим в умовах воєнного стану. Для дорослих інтервал між ревакцинаціями становить 10 років. Тож перевірте дату останнього щеплення у себе та своїх рідних та своєчасно подбайте про вакцинацію. Це – безоплатно.