Компенсація та допомога на оздоровлення постраждалим від вибухонебезпечних предметів

|

Відповідно до частини третьої статті 10 Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”, постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 р. № 1020 затверджено:

1.Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, яким передбачено виплата одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами:

  • на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я – для дітей віком до 18 років;
  • на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії – для осіб віком від 18 років.

Причинний зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаними від вибухонебезпечних предметів, встановлюється на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

2.Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, який визначає умови призначення і виплати щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Виплати призначаються управліннями соціального захисту населення на підставі звернення постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.