«Прозорі офіси», що створюються з ініціативи Геннадія Кернеса, відкриються в кінці квітня

|

У Центрах надання соціальних послуг «Прозорий офіс», які відкриють у будівлях адміністрацій Шевченківського та Київського районів, завершуються підготовчі роботи.

Як нагадав сьогодні, 13 квітня, перший заступник міського голови Ігор Терехов, рішення відкрити «Прозорі офіси» в Харкові було прийнято після того, як міський голова Геннадій Кернес і його заступники відвідали Центр надання соціальних послуг у Вінниці.

Ігор Терехов зазначив, що роботи в «Прозорих офісах» практично завершені. Там вже стоїть необхідне обладнання, завезені меблі, тестується програмне забезпечення.

«Харків стане першим містом в Україні, де відкриють такі центри соціальних послуг. Згодом ми плануємо відкрити «Прозорі офіси» в усіх районах міста. У них будуть надаватися 236 послуг: 154 адміністративних і 82 – соціального характеру. Тепер людям не потрібно буде вистоювати у величезних чергах в Пенсійному фонді або управліннях праці та соціального захисту. Всі послуги будуть зосереджені в одному місці і будуть надаватися максимально швидко», – підкреслив перший віце-мер.

Зазначимо, що сьогодні, 13 квітня, заступники Харківського міського голови представили голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній хід ремонтних робіт в майбутніх центрах надання соціальних послуг «Прозорий офіс» та розповіли, як вони будуть працювати.

Нагадаємо, що для нових центрів у Київському і Шевченківському районах вже закупили спеціальне обладнання для видачі ID-карт. Також там планують видавати й закордонні паспорти. Всі відвідувачі центрів зможуть скористатися електронною системою управління чергою, інформаційними терміналами, роздрукувати документи, зразки заповнення заяв. У центрах будуть комфортні зали очікування, дитячі зони, куди батьки зможуть віддати дітей, вирішуючи свої питання. «Прозорі офіси» також обладнають для людей з обмеженими можливостями – встановлять пандуси, ліфти, інформаційні табло зі шрифтом Брайля. Крім того, в центрах працюватимуть фахівці, що володіють мовою жестів, які пройшли навчання за спеціальним проектом Харківської міської ради.

Зазначимо, що також в Харкові будують Регіональний центр надання адміністративних послуг (пр. Тракторобудівників, 144). У центрі надаватимуть близько 450 послуг адміністративного, соціального і пенсійного характеру.