Роз’яснення для внутрішньо переміщених осіб

|
Харків-місто, яке з 2014 року прийняло до себе більше 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Дехто перемістився до інших міст країни, хтось повернувся додому.
Станом на 01.02.2022 в місті Харкові перебувало на обліку 91554 особи, допомогу на проживання отримувало 14182 сім’ї.
1) Якщо ви раніше отримували допомогу на проживання відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, за відсутності змін у складі сім’ї, та залишились проживати в місті Харкові, то допомога в новому розмірі буде нарахована автоматично.
2) Якщо ви не отримували вищевказану допомогу, але переїхали вдруге з постраждалих регіонів (зараз це Волинська область, Дніпропетровська область, Донецька область, Житомирська область, Запорізька область, Київська область, м. Київ, Луганська область, Миколаївська область, Одеська область, Сумська область, Харківська область, Херсонська область,Чернігівська область), то треба в УПСЗН/ЦНАП/Дії подати заяву на виплати;
3) якщо ви переїхали з постраждалих регіонів, то треба перереєструватись, бо ви зобов’язані протягом 10 днів повідомити про своє переміщення, а також подати заяву на допомогу внутрішньо переміщеним особам;
Зверніть увагу, що постанову Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” скасовано. Тобто виплати по цій Постанові зупинені 01.03.2022, а тепер виплати проводяться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
Тепер дозволено надавати реквізити будь-якого банку, але щоб змінити банк треба звертатися з заявою до УПСЗН.
Також, ніяких додаткових перешкод для виплат, наприклад, наявність нерухомого майна, працевлаштування або депозити, тепер НЕМАЄ.
ВАЖЛИВО!!! У випадку, коли людина отримала довідку ВПО в ЦНАП/УСЗН, заяву на виплату вона так само має подати у ЦНАП/УСЗН. Можливості подати заяву, якщо довідка отримана через ЦНАП/УСЗН через Дію не буде! Тобто за допомогою необхідно звертатися туди, де отримана довідка.
Звертаю увагу, що особа яка виїздить за кордон або повертається до постійного місця проживання, повинна повідомити про це УСЗН письмово. Така особа втрачає статус ВПО та право на допомогу.
Заяву на допомогу подають працездатні члени сім’ї окремо. Допомога їм призначається та виплачується окремо.
За інформацією Міністерства соціальної політики, Дія буде доопрацьована найближчим часом.