Соціальна підтримка багатодітних сімей

Які нормативні-правові акти надають право безкоштовного проїзду одному або двом батькам багатодітної сім’ї?

Законом України «Про охорону дитинства» пільговий проїзд батькам багатодітних сімей не передбачений, а надається, лише дітям з багатодітних сімей.

З метою підтримки багатодітних сімей рішенням місцевої влади у м. Харкові був передбачений пільговий проїзд батькам багатодітної сім’ї (рішення 16 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 08.11.2017 № 820/17 «Про внесення змін до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2017-2020 роки») у міському наземному та підземному електротранспорті (метро, трамвай, тролейбус)

Чому батькам багатодітної сім’ї видається лише одне посвідчення на двох, адже одночасно двоє батьків не можуть користуватись послугами безкоштовного проїзду у м. Харкові?

Законом України «Про охорону дитинства» передбачена видача лише одного посвідчення батькам багатодітних сімей.

З метою підтримки багатодітних сімей, Харківською міською радою було прийнято рішення про право пільгового проїзду у м. Харкові батькам багатодітних сімей у міському наземному пасажирському електротранспорті та метрополітені, Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту був затверджений Наказ від 18.11.2017 № 83 “Про затвердження Порядку виготовлення і видачі довідок батька/матері багатодітної сім’ї на право пільгового проїзду у міському наземному пасажирському електротранспорті та метрополітені”.

Тобто, батьки багатодітної сім’ї можуть одночасно користуватись пільговими послугами проїзду, при цьому один з батьків має мати при собі посвідчення батьків багатодітної сім’ї, а інший – довідку батька/матері багатодітної сім’ї на право пільгового проїзду у міському наземному пасажирському електротранспорті та метрополітені.

Чи має право жінка, яка є опікуном дітей, на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»?

Відповідно до Указу Президента “Про почесні звання України” від 29.06.2001р. №476/2001, на почесне звання України «Мати-героїня» має право жінка, яка народила та виховала до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку.

Відповідно, жінці, яка є опікуном дітей, не може бути присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»