Спеціалісти «Прозорих офісів» проходять навчання на семінарах-тренінгах жестової мови

|

Особливу увагу – людям з вадами слуху.

Харків – місто, яке прагне надавати рівні можливості для кожного з мешканців міста, в тому числі особам  з вадами слуху. Їх загальна чисельність складає близько 5 тисяч. Члени громади з інвалідністю потребують створення умов для поваги їх відмінностей.

В статтях 3, 9, 20 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю наголошується на необхідності врахування всіх аспектів доступності при створенні безбар’єрного середовища. Це означає, що послуги, призначені для користування населенням в цілому, повинні бути рівною мірою доступними для осіб з інвалідністю і відповідати їхнім потребам.

Важливою складовою гідної життєдіяльності людей з вадами слуху є не тільки їх грамотний супровід або обслуговування, а також можливість комунікації, толерантне ставлення до них.

Спеціалісти Центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс» проходять навчання на семінарах-тренінгах жестової мови, які запропонувала суспільна організація «Креавіта». Представник организації  Уляна Франковська зазначила, що проект по навчанню жестовій мові «Почуй мене» став одним з переможців конкурсу, який проводится в рамках міського проекту «Єдина соціальна мережа».

До програми семінарів увійшло вивчення найбільш загальновживаних жестових одиниць та жестових виразів у відповідній сфері застосування у процесі різноманітних життєвих ситуацій.

У разі успішного закінчення фахівцями навчання та здачі комплексного заліку,  вони отримають відповідні сертифікати.