Відповіді на часті питання (13.04.2022)

|

Ми разом з вами знаходимось в однакових умовах- в умовах війни в нашому рідному Харкові. Поставтесь з розумінням, ми надаємо роз’яснення та консультації у міру наших можливостей, і, що важливо, технічної можливості- наявності якісного  інтернет–зв’язку!

Проаналізувавши питання, які часто задаються на електронну пошту та через фейсбук, Департамент соціальної політики Харківської міської ради  повідомляє наступне.

В зв’язку з воєнним станом на території України структурні підрозділи з питань соціального захисту населення м. Харкова не працюють з 24.02.2022.

Щодо фінансування соціальних допомог та пільг

Нарахування та фінансування здійснюється безпосередньо Міністерством соціальної політики, без участі Управлінь соціального захисту населення.

Міністр соціальної політики, Марина Лазебна повідомила, що для забезпечення виплати людям з окремих міст та районів, де через активні бойові дії органи соціального захисту населення не мали змоги працювати, Уряд запровадив спеціальний механізм централізованого нарахування та виплати грошових допомог, пільг та субсидій.

У квітні, як і у березні, такий механізм буде застосовано у окремих містах і районах 8 областей, в тому числі Харківській області (більшість районів і міст області).

Наразі Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики проводить у цих містах і районах централізоване нарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій.

Після цього Мінсоцполітики спрямує необхідне фінансування до Ощадбанку, який забезпечить перерахування виплат людям.

Ощадбанк здійснюватиме це наступним чином:

  • Тим громадянам, які одержували виплати на рахунки в будь-яких банках, АТ “Ощадбанк” перерахує кошти на ті самі рахунки тих самих банків.

Отже, якщо Ви отримуєте субсидію, пільги або грошові допомоги на картку, Вам не треба нікуди звертатись, і нічого додаткового робити. Ви отримаєте все на ту саму картку.

  • Тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, Ощадбанк здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER” (МАЙ ТРАНСФЕР).

На жаль, зараз змінити спосіб виплати – з Укрпошти на банк, неможливо.

Щодо отримання довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та допомоги ВПО

на території міста Харкова

 

В зв’язку з воєнним станом та активними бойовими діями на території України структурні підрозділи з питань соціального захисту населення м. Харкова не працюють з 24.02.2022.

Оформити довідку та допомогу ВПО найближчим часом можна буде через мобільний додаток Дія, який зараз доопрацьовується. Це складна система, де буде задіяно декілька реєстрів одночасно. Також для коректної роботи додатку Дія Міністерством соціальної політики зараз ведеться узгодження з Google Play. Слідкуйте за повідомленнями Міністерства соціальної політики, а також інформацією на сайті Департаменту соціальної політики https://soczahist.kharkov.ua/ щодо запуску цього програмного продукту.

Повідомляємо, що Урядом подовжено строк подання документів на допомогу: якщо звернутись до 30 квітня, то нарахування буде з 1 березня.

Інформація для осіб, які перемістилися за межі міста Харкова

Якщо Ви отримали довідку в органах соціального захисту населення/ЦНАПі/селищній раді, то допомогу треба оформити також там, оскільки в Дії ці дві послуги будуть пов’язані.

Команда Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.